Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

2 lata Super Seniora!

Nasz mały jubileusz niezwykle cieszy!

W sierpniu 2019 roku wyszedł w Głubczycach pierwszy numer miesięcznika Super Senior, który spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Czasopismo ma charakter poradniczy, na jego łamach ukazało się już kilkadziesiąt artykułów wielu specjalistów, lekarzy, psychologów, porady prawne i informacje dotyczące bezpieczeństwa osób starszych. Są także nowiny z regionu i aktualne wydarzenia senioralne. Pandemia nie przerwała ciągłości wydawniczej, ale zmieniła sposób dotarcia do osób starszych. Obecna forma wkładki uruchomiła społeczną sieć wsparcia, promując tytułową ideę „podaj dalej”.

Super Senior to nie tylko czasopismo regionalne, ale także projekt ogólnopolski. Jesteśmy wydawcą materiałów aktywizacyjnych: książek i publikacji cyfrowych dla Seniorów, opiekunów, terapeutów zajęciowych i animatorów. Prowadzimy też ogólnopolskiego bloga oraz jesteśmy jednymi z niewielu w Polsce dostawcami silver contentu (m.in. tworząc artykuły dla czołowych portali 50+ i 60+). Nawiązaliśmy także kontakt z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej oraz bierzemy udział w naborze do Generatora Innowacji Sieci Wsparcia, walcząc o inkubację (wdrożenie) ciekawej inicjatywy właśnie w naszych Głubczycach. Jesteśmy też uczestnikiem programu „Opolska Karta Rodziny i Seniora”.

Warto dodać, że nasza redakcja to nie tylko działalność wydawnicza, ale też kulturowa i społeczna. Wśród najważniejszych działań są m. in.: kampania „Miejsce przyjazne Seniorom”, akcja „Aktywny Senior”, „Podziel się książką z Seniorem” oraz projekt „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, przeprowadzony wespół z Komendą Powiatową Policji w Głubczycach i organizacjami pozarządowymi oraz firmami działającymi w naszym regionie. Jako podmiot poza-instytucjonalny obdarzani jesteśmy dużym zaufaniem społecznym, za co wszystkim Czytelnikom serdecznie dziękujemy.

– Wiele jest akcji skierowanych do seniorów: zbiórki pieniężne, pomoc żywnościowa czy opiekuńcza... To wszystko jest szalenie ważne, ale – jak się potocznie mówi – „nie samym chlebem żyje człowiek” – mówi dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, pomysłodawca i redaktor naczelna Super Seniora. – W naszym powiecie nie ma uniwersytetu III wieku, nad czym bardzo ubolewam, dlatego postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć medium, które odpowie na potrzeby środowiska senioralnego, będzie cennym źródłem informacji, zaktywizuje i dostarczy rozrywki, której trudno szukać gdzie indziej. Czy stworzenie miesięcznika Super Senior to była dobra decyzja – dziś nie mam żadnych wątpliwości. Aktywizuję Seniorów w całej Polsce, ale nigdy nie zapomnę o tych mieszkających w naszym regionie. Zawsze 
chętnie będę propagować rozwój osobisty w jesieni życia – dodaje pani Redaktor.


 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Startuje...
1 gru 2022
Dzień Seniora...
27 lis 2022
Część kobiet...
24 lis 2022
Mała rzecz, a...
24 lis 2022
„Jesteśmy...
17 lis 2022Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2022

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje