Blog

Bezpiecznie i twórczo w Internecie

Rusza projekt społeczny "Bezpiecznie i twórczo w Internecie", w ramach którego można bezpłatnie wziąć udział w spotkaniach online. 

W ramach kampanii społecznej „Bezpiecznie i twórczo w Internecie” dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy będą mogli korzystać z bezpłatnych szkoleń i zajęć artystycznych, które odbywać się będą cyklicznie co tydzień. Wśród tematów przygotowanych przez prowadzących znajdą się np. „Bezpieczny Internet – co trzeba wiedzieć”,  „Co zrobić, by moje pieniądze były bezpieczne – bankowość internetowa”, „Warsztaty twórcze: Coś z niczego”, „Malowanie na odstresowanie”. Wszystkie zajęcia odbędą się w bezpiecznie online na platformie Google Meet oraz You Tube.

Uzupełnieniem warsztatów będzie kampania informacyjno-edukacyjna, czyli cykl artykułów tematycznych publikowany na łamach naszej gazety i portalu www.glubczyce.studiob24.pl. Wśród najważniejszych pytań na jakie odpowiedzą eksperci będą m.in.: Jak nie dać się oszukać przez internet? Co trzeba wiedzieć zanim wybierze się dostawcę sieci? Co to jest hejt i jak sobie z nim radzić?

Celem tych wszystkich działań jest przede wszystkim podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców subregionu głubczyckiego, zapobieganie e-wykluczeniu seniorów oraz aktywizacja lokalnego środowiska poprzez twórcze działania.
Harmonogram spotkań znajdą Państwo na plakacie informacyjnym poniżej. Zapisy na bezpłatne spotkania pod adresem mailowym: redakcja.ogl@gazeta.pl

bezpiecznie i twórczo w internecie


 


<< Wróć do poprzedniej strony

Sprawdź również

Zajęcia...
22 lis 2021
Przyszła pora...
21 lis 2021
Przedszkolaki...
20 lis 2021
Skorzystaj z...
13 lis 2021
Nie daj się...
12 lis 2021O mnie

Nazywam się dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz i moją pasją jest aktywizacja osób starszych. Jestem redaktorem naczelnym miesięcznika i bloga Super Senior, terapeutą zajęciowym, animatorem kultury oraz autorką publikacji ćwiczeniowych do rozwoju osobistego na emeryturze. 
 

Zobacz moje książki


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior

Wszelkie prawa zastrzeżone 2021

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje