Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

„Skoro nie możemy wygrać wojny z chorobą Alzheimera, to uczmy się skutecznie zadawać jej ciosy!” Książka Agaty Blachowskiej pomaga aktywizować chorych

W marcu tego roku została wydana książka „Choroba Alzheimera. 45 pomysłów na aktywizację seniorów. Poradnik dla opiekunów” (wydawnictwo WiR). Zebrane w niej porady i pomysły na zajęcia w domu pomagają łagodzić trudne objawy choroby i wypełniać czas, polepszają także kontakt między opiekunem a chorym.

 
Książka została stworzona z myślą o opiekunach osób dotkniętych chorobą Alzheimera i ich podopiecznych. Agata Blachowska działała w Wielkopolskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera i prowadzi bloga Pobij Alzheimera. W wydanej publikacji dzieli się swoją cenną wiedzą na temat aktywizacji osób z otępieniem i zbiera w jednym miejscu doświadczenia tysięcy opiekunów. Jej celem było stworzenie publikacji praktycznej, w której oprócz porad czytelnicy znajdą konkretne propozycje aktywizacyjne. Każdy pomysł został opatrzony wskazówkami, by działania przyniosły jak najwięcej korzyści. Ponadto umieszczono zasady dotyczące skutecznego aktywizowania i opis metody Montessori dla seniorów.

– Chciałam stworzyć publikację, która zawiera wszystko, co wiem o aktywizowaniu osób z chorobą Alzheimera, co polecają doświadczeni opiekunowie i specjaliści oraz co spisuję od kilku lat na moim blogu Pobij Alzheimera – mówi Agata Blachowska. – Poradnik wypełnia ważną lukę, wspiera polskich opiekunów w codziennych zmaganiach z chorobą Alzheimera. Marzyłam o tym, by opiekunowie mieli taką książkę na wyciągnięcie ręki, napisaną przystępnym językiem i godną zaufania. Zrealizowałam to marzenie!  – cieszy się Autorka. 

Agata Blachowska - aktywizacja osób z chorobą Alzheimera

Do części pomysłów załączone są dodatkowe materiały – np. ćwiczenia pamięci czy kolorowanki. A na końcu wskazówki, jak zorganizować z bliskim czas w okresie świątecznym.
 
Książka przedstawia również doświadczenia organizacji alzheimerowskich działających w Polsce. Można znaleźć w niej sprawdzone pomysły i porady Łódzkiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego, Fundacji Młyn Wsparcia, Tu i teraz. Oswajamy Alzheimera, Fundacji PETRA, Montessori Senior – Montessori Lifestyle®.
 
„Doświadczenia tysięcy opiekunów na całym świecie, od rodzinnych po zawodowych, pokazują, że aktywizowanie osób dotkniętych otępieniem poprzez odwoływanie się do miłych wspomnień, wykorzystywanie umiejętności, których choroba jeszcze im nie zabrała oraz przyjęcie pozytywnej postawy, to najlepsze sposoby radzenia sobie z trudnymi objawami choroby. Idąc dalej, nawet na znalezienie przez opiekuna chwili oddechu” – czytamy w książce.
 
Warto dodać, że z pomysłów na aktywizowanie w domu osób dotkniętych otępieniem, mogą korzystać opiekunowie osób starszych bez diagnozy.
 
Więcej informacji o publikacji znajdziesz tutaj.
 
 
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Życie jak...
22 maj 2023
Takiej...
20 maj 2023
#SeniorkiPiszą:...
19 maj 2023
#DobrePraktyki:...
17 maj 2023
Opieka nad...
15 maj 2023

Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, publicystka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content marketing. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych.

 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje