Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

„Wydadzą owoc nawet i w starości”

Pod hasłem z Psalmu 92 odbyły się w Kietrzu obchody II Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.

Wprowadzony rok temu przez papieża Franciszka Dzień Dziadków i Osób Starszych zorganizowali Pallotyni z Kietrza i Ruch Szensztacki. Rozpoczęto go Eucharystią w intencji wszystkich seniorów w kościele pw. św. Tomasza Apostoła w Kietrzu. Wierni zostali również zaproszeni na Nieszpory Maryjne w Kaplicy Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej połączone z uczczeniem relikwii bł. Richarda Henkesa.

Po uczcie duchowej uroczyście otwarto Międzypokoleniowy Festyn Rodzinny w amfiteatrze przy probostwie. Były występy Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie i zespołu regionalnego Maszkiety, a na dorosłych i dzieci czekały liczne atrakcje.

„Błogosławiony dom, który troszczy się o osobę starszą! Błogosławiona rodzina, która szanuje swoich dziadków!” – stwierdził w homilii papież Franciszek i apelował do odwiedzania osób starszych, które są samotne.

Kietrzańska impreza była wspaniałą okazją do integracji i pokazania, że seniorzy zajmują ważne miejsce w społeczeństwie.

Kietrz Dzień Dziadków 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje