Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Co robić w domu? 4 pomysły dla seniorów

Spędzanie czasu w domu nie musi oznaczać nudy i bierności. Jeśli chcesz wiedzieć, co ciekawego można robić na emeryturze, przeczytaj koniecznie.


Relaks z głową


Długie godziny przed telewizorem to nie jest najlepszy pomysł na spędzanie wolnego czasu. Warto więc relaksować się w sposób, który przyniesie nam nie tylko przyjemność, ale i korzyści dla naszego organizmu. Dobrym pomysłem są łamigłówki i gry logiczne, ponieważ poprawiają nastrój, a przy okazji są doskonałym treningiem naszej pamięci. Zwiększony przepływ krwi do mózgu podczas ćwiczeń to oczywiście doskonała profilaktyka chorób demencyjnych i łatwy sposób na zahamowanie starzenia się mózgu. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć polecamy książkę „Relaks z głową. Rozrywka i trening pamięci dla seniorów”, gdzie znajdziesz nie tylko ćwiczenia poprawiające pamięć, ale i dowcipy, ciekawostki, ćwiczenia językowe i poprawiające spostrzegawczość. Kliknij i zobacz naszą propozycję.
 

Hobby seniora


Wiele osób na emeryturze wraca do hobby sprzed lat. Dużą popularnością cieszy się rysowanie i malowanie, na które wcześniej nie było czasu. Kup zatem blok i zacznij szkicować swoje otoczenie: kubek, talerz, jajka... Tak niewiele trzeba, by do tego wrócić. A może szukasz inspiracji? Tu sprawdzi się materiał przygotowany specjalnie dla seniorów, a więc książka „Senior rozwija talent plastyczny”. Dzięki niej zamienisz swoje domowe zacisze w małą pracownię malarską, zainspirujesz się ciekawymi propozycjami zawartymi w tej książce. Zawiera ona zestaw pomysłów i inspiracji, które pomogą Ci wydobyć twórczy potencjał, przeżyć przygodę z plastyką i stworzyć łatwe, ale niezwykle efektowne dzieła. Do dyspozycji są także gotowe szablony, dzięki czemu praca będzie łatwiejsza. Możesz ją kupić tutaj.
 

Sprawność ciała i umysłu


Z upływem lat nasza spostrzegawczość i koncentracja systematycznie się obniżają, dlatego powinniśmy szczególnie o nie dbać. Jeśli chcesz ćwiczyć sprawność wzroku z pomocą przyjdzie Ci książka „Senior ćwiczy bystre oko”. Zaproponowane w tej książce ćwiczenia, które są tak skonstruowane, aby aktywizować nie tylko mózg, ale także ćwiczyć koordynację ręka-oko. Książka zawiera prawie 40 zadań o różnym stopniu trudności, usprawniających umysł, byś mógł cieszyć się jego dobrą formą przez długie lata. Możesz ją kupić tutaj.
 

A może mandala?


Zastanawiasz się, co to jest mandala? To rysunek na planie koła, który charakteryzuje się geometryczną precyzją i dużą dokładnością. Rysowanie i kolorowanie mandali uspokaja, wycisza, łagodzi napady lęku, w naturalny sposób obniża stres. Jeśli lubisz kreatywne spędzanie wolnego czasu to warto sięgnąć po publikację „Mandala. Kolorowanki z cytatami motywującymi”. Znajduje się w niej ponad 30 rysunków mandali nie tylko do kolorowania, ale także twórczego realizowania plastycznych inspiracji. Wykorzystując materiały tam zebrane możesz ozdobić kartkę, ulubiony notes albo stworzyć obraz – wszystko, co podpowiada Ci wyobraźnia. Książka dodatkowo została wzbogacona o cytaty motywujące Seniorów. Pozwolą Ci one nabrać energii i zapału do nowych wyzwań oraz pozytywnie nastroją na cały dzień! Dostępna jest tutaj.


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje