Międzypokoleniowe warsztaty przeprowadziła Katarzyna Górnicka, dekorator, florysta i terapeuta zajęciowy, założycielka Weselovenii. Pod jej okiem uczestnicy tworzyli bukiety na święto Matki Boskiej Zielnej. Posłużyły do tego zioła, kwiaty, zboża, a nawet owoce. W kompozycjach znalazły się: mięta, słoneczniki, kukurydza, jabłka, nawłoć, floksy, cynie, mieczyki, koper, pszenica, jęczmień, trawy polne, rumianek i jarzębina. Całość została związana kolorową wstążką nawiązującą do tradycji ludowej.



Podczas pracy Panie wspominały bukiety swoich mam i babć. Dawniej dawały one również wiele warzyw i owoców, takich jak pędy ogórka, marchewka, gruszka czy burak. Powrót do przeszłości skłonił do refleksji, że warto tego typu tradycje przekazywać dzieciom i młodzieży.
– Na początku jest taka nieśmiałość i blokada typu „ja nie potrafię” – mówi Katarzyna Górnicka, terapeuta i florystka prowadząca warsztaty. – Później seniorzy zaczynają się otwierać i widać, że przynosi im to ogromną radość – dodaje.

W drugiej części warsztatów Panie puściły wodze fantazji i z kwiatów oraz ziół miały stworzyć bukiety na gąbce florystycznej. Poradziły sobie z tym jak prawdziwe profesjonalistki, tworząc ciekawe kompozycje w kolorach lata. Wszystkie przygotowane bukiety zabrały do domu, by pokazać je swoim najbliższym.