Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Cuda z kwiatów i ziół na 3 urodziny Super Seniora

13 sierpnia odbyły się warsztaty terapeutyczno-florystyczne zorganizowane z okazji 3 urodzin Super Seniora.

Międzypokoleniowe warsztaty przeprowadziła Katarzyna Górnicka, dekorator, florysta i terapeuta zajęciowy, założycielka Weselovenii. Pod jej okiem uczestnicy tworzyli bukiety na święto Matki Boskiej Zielnej. Posłużyły do tego zioła, kwiaty, zboża, a nawet owoce. W kompozycjach znalazły się: mięta, słoneczniki, kukurydza, jabłka, nawłoć, floksy, cynie, mieczyki, koper, pszenica, jęczmień, trawy polne, rumianek i jarzębina. Całość została związana kolorową wstążką nawiązującą do tradycji ludowej.

Warsztaty na 3 urodziny Super Seniora

Warsztaty na 3 urodziny Super Seniora

Warsztaty na 3 urodziny Super Seniora


Podczas pracy Panie wspominały bukiety swoich mam i babć. Dawniej dawały one również wiele warzyw i owoców, takich jak pędy ogórka, marchewka, gruszka czy burak. Powrót do przeszłości skłonił do refleksji, że warto tego typu tradycje przekazywać dzieciom i młodzieży.

– Na początku jest taka nieśmiałość i blokada typu „ja nie potrafię” – mówi Katarzyna Górnicka, terapeuta i florystka prowadząca warsztaty. – Później seniorzy zaczynają się otwierać i widać, że przynosi im to ogromną radość – dodaje.

Warsztaty na 3 urodziny Super Seniora

W drugiej części warsztatów Panie puściły wodze fantazji i z kwiatów oraz ziół miały stworzyć bukiety na gąbce florystycznej. Poradziły sobie z tym jak prawdziwe profesjonalistki, tworząc ciekawe kompozycje w kolorach lata. Wszystkie przygotowane bukiety zabrały do domu, by pokazać je swoim najbliższym.

 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje