Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Czy lekarz może być przyjacielem chorego? - prof. Krzysztof Bielecki w wywiadzie dla Flexi.pl

Profesor Krzysztof Bielecki w wywiadzie dla Flexi.pl o 60-letnim stażu pracy w zawodzie lekarza, prawdziwym śmiechu, miłości i PESEL-u

#DoPowiedzenia portalu
Flexi.pl to cykl spotkań, podejmujących temat potencjału Pokolenia Flexi, aktywnych ludzi 50, 60, 70, 80 i więcej plus. Rozmowa z prof. Krzysztofem Bieleckim, laureatem Plebiscytu Flexi.pl, chirurgiem, podejmuje temat powołania lekarskiego i szacunku do pacjenta. Flexi.pl pyta np.: O pasji do chóralnych śpiewów z niezwykłą… próbką śpiewu, o byciu „stypendystą ZUS-U” i apelu profesora Bieleckiego skierowanego do rządzących, by korzystać z potencjału Silversów:

„Ja muszę wykorzystać to nasze spotkanie do tego, żeby zachęcić wszystkich rządzących, odpowiedzialnych za system społeczno-polityczny w naszym kraju: nie odrzucajcie seniorów. Oni są, oni czekają i to nawet nie za duże, dodatkowe pieniądze. Załatwią pewne dziury nawet, nawet na rynku pracy…”.

O śmiechu, który wywołuje „kurze łapki” i podejściu do PESEL-u

Rozmowa przeprowadzona przez Beatę Rybę z portalu Flexi.pl na zaproszenie prof. Bieleckiego pokazuje, że w życiu warto kierować się wartościami nadrzędnymi. Ks. Jan Twardowski, nauczyciel Profesora, jest wciąż obecny w życiu lekarza. Maksymy, które wiszą w gabinecie lekarskim, to swego rodzaju wyznaczniki i drogowskazy, które podpowiadają, by być blisko z drugim człowiekiem. Zarówno jako człowiek i jako lekarz. Chirurgia, którą profesor Bielecki pracuje blisko 60 lat, daje tę możliwość, aby „lekarz był przyjacielem chorego”, a więc leczył i podnosił na duchu. A wiek i PESEL nie są istotne w kontekście zapisów, ale stanowią źródło inspiracji i wiedzy, z której warto skorzystać. Dlaczego?
Proszę Państwa, nie sugerujmy się tym, ile mamy lat. Strasznie mi się spodobało, jak takie 2 staruszki podsłuchałem. Miały na pewno grubo powyżej osiemdziesiątki, szły wolno przez park. Jedna do drugiej mówi: „Hela ty się tak naprawdę nie martw, będziemy robić te same głupoty tylko troszkę wolniej!”.

Zobacz cały film:
https://flexi.pl/baza-wiedzy/o-wieku-nie-stanowi-gladka-skora-ale-ciekawosc-poznawania-otaczajacego-nas-swiata-czyli-dopowiedzenia-z-profesorem-krzysztofem-bieleckim-laureatem-plebiscytu-flexi-pl-2303
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=FAza0R_XvPw
Fanpage: https://www.facebook.com/flexipl/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/flexi-pl/
Blog: https://flexi.pl/baza-wiedzy


O portalu Flexi.pl

Flexi.pl istnieje od 2020 roku. Portal inspiruje aktywność w życiu zawodowym i prywatnym. To przestrzeń, którą twórcy konceptu zdiagnozowali jako Pokolenie Flexi – osoby aktywne, zaangażowane, z entuzjazmem podchodzące do życia, a także zawodowo aktywne i poszukujące nowych rozwiązań. Na portalu można znaleźć: ogłoszenia o pracy dla osób z tej kategorii wiekowej, bazę doświadczonych specjalistów z możliwością publikacji swoich osiągnięć, do wykorzystania przez działy rekrutacji oraz wiadomości o różnych aktywnościach pozazawodowych, np. kulturalne, edukacyjne, wolontariaty. Przestrzeń predysponowana dla osób 50+ w ramach flexi.pl to także ciekawe treści, materiały wideo, nagrania i wywiady, które pobudzają do aktywności. Flexi.pl przyczynia się także do budowania świadomości społecznej na temat postępujących zmian demograficznych i populacyjnych. I wskazuje na potencjał osób 50+, który należy zauważyć i wykorzystać, przecząc negatywnym stereotypom. To one powodują niejednokrotnie wykluczenie ze względu na wiek, zarówno na rynku pracy, jak i w przestrzeni publicznej. Poprzez swoje działania Flexi.pl wnosi cenny głos w dyskusji na temat roli Pokolenia, które ma wiele zasług. 
 

 
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje