Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Dajemy szansę każdemu. O projekcie Hobby 50+

Już po raz trzeci uczestnicy z całej Polski wzięli udział w spotkaniu „Hobby 50+”.


Ideą spotkań jest pokazanie, że bez względu na wiek, płeć czy miejsce zamieszkania każdy z nas może rozwijać swoje hobby.  Wiele osób skarży się, że w małych miejscowościach nie ma możliwości rozwoju osobistego albo stan zdrowia nie pozwala na uczestnictwo w spotkaniach podczas niepewnej sytuacji epidemiologicznej. Wychodząc naprzeciw tym problemom dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz zainicjowała cykl spotkań online „Hobby 50+”, które z powodzeniem realizuje.

– Spotkania online, choć nigdy nie zastąpią spotkań na żywo, to jednak mają wiele zalet – ocenia dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, pomysłodawca i koordynator projektu. – Na spotkaniach przełamujemy wszelkie bariery: komunikacyjne, zdrowotne, logistyczne, ekonomiczne i mentalne. Pokazujemy, że można i trzeba żyć z pasją, a jeśli nie mamy możliwości realizować się w naszym środowisku lokalnym, możemy skorzystać z działań online – dodaje.

Barbara Górnicka-Naszkiewicz


Warto dodać, że na każdym spotkaniu osoby znajdują się w kilkoosobowym pokoju i mają możliwość swobodnej wymiany doświadczeń. Głównym elementem programu jest wykonanie pracy manualnej albo zaprezentowanie swojego hobby. Często sami uczestnicy wychodzą z inicjatywą i proponują konkretne działania.

Spotkania odbywają się w piątki, raz w miesiącu. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, należy tylko zgłosić chęć udziału na mail redakcja.ogl@gazeta.pl.

Hobby


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje