Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Gazeta jednym z medium, które najlepiej dociera do Seniorów!

Raport Krajowego Istytutu Gospodarki Senioralnej nie pozostawia złudzeń. Seniorzy preferują prasę i media drukowane.

Jak wynika z raportu "Potrzeby i zdrowie Seniorów" osoby starsze korzystają głównie z tradycyjnych metod komunikacji: z prasy i telewizji. Media cyfrowe, do których „przeniosło się” życie w pandemii nie są jeszcze popularne w tej grupie wiekowej.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej pod lupę wziął także problem z dostosowaniem się Seniorów do rzeczywistości niemal w całości „przeniesionej” do Internetu. Seniorzy chętnie wzięliby udział w szkoleniach z zakresu obsługi komputera i poruszania się w Internecie. Pomimo dostępności i szerokich możliwości tego medium, osoby starsze nadal preferują tradycyjne metody komunikacji: prasę, ulotki, plakaty, rozmowy telefoniczne, telewizję i tak najłatwiej do nich dotrzeć. Badani zadeklarowali, że potrzebują jednej zbiorczej informacji o infoliniach, miejscach udzielających pomocy, przysługujących im ulgach, najlepiej w formie drukowanej, którą mogliby mieć pod ręką.

Fot. freepik


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje