Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Jak ubierają się polskie seniorki? Zaproszenie do wzięcia udziału w badaniach

Maja Rosińska zainicjowała badania psychologii ubioru kobiet po 60. roku życia. Każdy może je wesprzeć, biorąc udział w krótkiej ankiecie online.
 
Ubiór człowieka wiele mówi o jego osobowości, majętności i stylu życia. Szczególnie młodzież lubi manifestować wyglądem swoją przynależność do grupy lub indywidualność. Co natomiast mówi strój o osobach dojrzałych i starszych? – tego próbuje dowiedzieć się Maja Rosińska, psycholog ubioru.
 
– Ubiór dotyczy każdego z nas. W końcu każdy ma coś na sobie! Ale czy tylko po to, żeby się zakryć i zadbać o komfort fizyczny? Nie – mówi Maja Rosińska, inicjatorka badań nad ubiorem polskich seniorek. ­– Ubiór wpływa na to, jak jesteśmy odbierani, co inni o nas myślą. Wpływa też na to, jak sami siebie widzimy. Ubiór może wpływać na nasz nastrój, może wyrażać osobowość.
 
Jak ubierają się polskie seniorki? W swoim badaniu psychologicznym Maja Rosińska pyta o to, jak kobiety 60+ czują się w swoim ciele, co lubią nosić i dlaczego, co kupują. Warto wziąć udział w badaniu, by wesprzeć ciekawą inicjatywę. Dzięki niej dowiemy się, jak ubierają się polskie seniorki oraz jak to na nie wpływa.

 
Ankieta jest dostępna po kliknięciu w link: https://forms.gle/fiDz3cr9SCC1YEF27
 
Ankieta jest dobrowolna i anonimowa, a odpowiedzi służą tylko do analiz statystycznych. Badanie prowadzi Maja Rosińska pod okiem prof. Aleksandry Błachnio, autorki publikacji Potencjał osób w starości. Poczucie jakości życia w procesie starzenia się. Więcej informacji na www.psychologiaubioru.comInstagram.com/psychologiaubioru
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje