Blog

Kobiece historie mają moc! Projekt społeczny kobietapo60.pl

Wszyscy wiemy, że najlepsze historie to te, które napisało samo życie. Bogactwo życiowych doświadczeń kobiet po sześćdziesiątce to niewyczerpane źródło mądrości mogących inspirować inne kobiety. Z tą myślą w Dzień Kobiet ruszył projekt „Kobiece historie mają moc” kierowany przez  dr Barbarę Górnicką-Naszkiewicz, redaktor naczelną portalu kobietapo60.pl.
 

W ramach projektu zostanie opublikowany cykl artykułów napisanych na podstawie historii przesłanych przez dojrzałe kobiety z całej Polski. Będą one mogły nie tylko je przekazać, ale również – jeśli zechcą – spróbować swoich sił literackich.
– Musimy dostrzec potencjał życiowych doświadczeń, by czerpać z życia jak najwięcej. Wiek jest naszą siłą! – mówi dr Barbara Górnicka, pomysłodawca i koordynator projektu. – Autentyczne historie kobiet mają motywować do działania, pokazać, że choć życie nas nie oszczędza, mamy w sobie siłę do pokonywania przeciwności – dodaje.

Dzielenie się własnymi doświadczeniami to jednak coś więcej niż wyłącznie inspirowanie do zmian. Projekt ma przede wszystkim wymiar społeczny, a jego głównym celem jest dostrzeżenie potencjału kobiet po 60. roku życia oraz zachęcenie ich do werbalizacji życiowych perypetii. Opowiadanie osobistych historii ma też wymiar terapeutyczny, pozwoli przepracować trudne doświadczenia i uchronić przed nimi inne kobiety.

Super Senior kobietapo60.pl


– Zachęcamy do dzielenia się swoimi historiami – zarówno tymi smutnymi, jak i radosnymi  – kontynuuje Górnicka-Naszkiewicz, która na co dzień aktywizuje osoby starsze i propaguje rozwój osobisty na emeryturze. – Jesteśmy otwarci również na różne formy literackie: opowiadania, wspomnienia, wiersze. To również ważna forma ekspresji twórczej, która dodaje nam skrzydeł.
Najciekawsze historie będą publikowane w rubryce „Z życia wzięte” na portalu
kobietapo60.pl. Organizator będzie zbierać i opracowywać materiały, pomoże również w redakcji i korekcie twórczości literackiej. Teksty należy wysyłać na adres mailowy koordynatora projektu: barbara_gornicka@op.pl.

Więcej informacji udziela dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz – tel. 791 015 382.  

 


<< Wróć do poprzedniej strony

Sprawdź również

Polowanie na...
3 sie 2022
Kolorowanki dla...
31 lip 2022
„Rynek i my...
28 lip 2022
Rodzinne...
27 lip 2022
„Wydadzą owoc...
25 lip 2022Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpracakobieta po 60


podlaskisenior.pl


flexi.pl60plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2022

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje