Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Krystyna Janda w wywiadzie dla Flexi.pl

O dzieleniu się doświadczeniem z młodszymi, o „niezauważaniu metryki” i „byciu aktorką przede wszystkim” – Krystyna Janda w wywiadzie dla Flexi.pl

Aktywność ludzi 50+ jest odmieniana przez wiele przypadków. Doświadczenie i wiedza, które to pokolenie wnosi, są bezcenne. A jak potwierdza Krystyna Janda w wywiadzie dla Flexi.pl:
„Ciągle patrzę w przeszłość, bo czerpię ze swego dorobku, doświadczenia, zdobytej przez te wszystkie lata wiedzy”. 

Kiedy „zaczął się czas sięgania po marzenia i czas na odwagę”? 

Flexi.pl, portal pracy i aktywności dla osób 50+, organizując plebiscyt 21 Osób Flexi na XXI wiek, uhonorował przedstawicieli pokolenia 50+. I wyłonił ambasadorów przekonania, że aktywnym warto być w każdym wieku. Flexi.pl dziś kontynuuje cykl rozmów z laureatami wydarzenia. Wywiad z Krystyną Jandą, wybitną aktorką, prezeską Fundacji, producentką teatralną porusza wątki pracy, wielu ról, tych granych w życiu, na scenie i przed kamerą, pokazując, że wsparcie rodziny bywa nieocenione, a kultura może być lekiem na całe zło. Bo, jak potwierdza Krystyna Janda: „dla wielu. Dla wrażliwych, „muzykalnych” na sztukę”. 

A „czas sięgania po marzenia i czas na odwagę” dla Krystyny Jandy oznacza… „założenie swojego teatru marzeń…”.  Krystyna Janda kontynuuje: „A potem potoczyło się. Dziś jest to naprawdę duże przedsiębiorstwo, gra u nas w fundacji około 400 aktorów, mamy 60 tytułów w repertuarze a gramy około 800 razy w roku. Przerosło to wszelkie moje marzenia i zamiary”.  Dlaczego?

„Rytmiczna praca” i dzielenie się z młodszymi pokoleniami wiedzą i doświadczeniem?
Rozmowa na Flexi.pl pokazuje, jak cenną wartością jest praca, dzięki której można spełniać marzenia, realizować się, ofiarując też coś innym. Krystyna Janda, zapytana przez portal Flexi.pl o aktorskie marzenia, odpowiada: „Pracuję nieustannie, rytmicznie, teraz głównie w teatrze. Od dawna sama decyduję, co gram, marzenia sobie spełniam sama w miarę rozsądku. Może jeszcze zdarzy się coś zupełnie niespodziewanego”.

Czy praca w teatrze to odpowiedzialność? Czy wiąże się z dbaniem o jakość, repertuar, przekaz spektakli? Czy ważna jest współpraca w zespole złożonym z aktorów reprezentujących różne pokolenia? I jakie ma to znaczenie?
Dzielenie się wiedzą jest wartością dla dobra wspólnego. Krystyna Janda konstatuje w rozmowie z Flexi.pl.:
Przede wszystkim dbam o jakość naszych spektakli, repertuar i co wieczorne rezultaty na scenie. To oznacza pracę ze wszystkimi aktorami, przede wszystkim młodymi. My bardziej doświadczeni, reżyserzy, koledzy, przekazujemy wszystko, co umiemy dla dobra wspólnego”.

Więcej informacji znajdziesz na Flexi.pl

 

O portalu Flexi.pl

Flexi.pl istnieje od 2020 roku. Portal inspiruje aktywność w życiu zawodowym i prywatnym. To przestrzeń, którą twórcy konceptu zdiagnozowali jako Pokolenie Flexi – osoby aktywne, zaangażowane, z entuzjazmem podchodzące do życia, a także zawodowo aktywne i poszukujące nowych rozwiązań. Na portalu można znaleźć: ogłoszenia o pracy dla osób z tej kategorii wiekowej, bazę doświadczonych specjalistów z możliwością publikacji swoich osiągnięć, do wykorzystania przez działy rekrutacji oraz wiadomości o różnych aktywnościach pozazawodowych, np. kulturalne, edukacyjne, wolontariaty. Przestrzeń predysponowana dla osób 50+ w ramach Flexi.pl to także ciekawe treści, materiały wideo, nagrania i wywiady, które pobudzają do aktywności. Flexi.pl przyczynia się także do budowania świadomości społecznej na temat postępujących zmian demograficznych i populacyjnych. I wskazuje na potencjał osób 50+, który należy zauważyć i wykorzystać, przecząc negatywnym stereotypom. To one powodują niejednokrotnie wykluczenie ze względu na wiek, zarówno na rynku pracy, jak i w przestrzeni publicznej. Poprzez swoje działania Flexi.pl wnosi cenny głos w dyskusji na temat roli Pokolenia, które ma wiele zasług. 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje