Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Malowanie na odstresowanie

 30 czerwca odbyły się warsztaty „Malowanie na odstresowanie” w ramach projektu „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”.
 
Kiedy kończy się dzieciństwo, odstawiamy twórczość plastyczną na bok. Dopiero po 50. roku życia odkrywamy, że był to błąd. Malowanie przecież nie musi być zarezerwowane dla artystów i dzieci, ale dla wszystkich, ponieważ  to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu i odstresowanie się.

Właśnie ta myśl przyświecała dr Barbarze Górnickiej-Naszkiewicz, prowadzącej warsztaty w ramach projektu „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”. Jako nauczycielka plastyki i terapeuta zajęciowy zwróciła uwagę na fakt, że często skupiamy się na efekcie, porównujemy się z innymi, zniechęcamy się mówiąc, że „nie mamy talentu”. Tymczasem liczy się sam PROCES tworzenia, który ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Podczas pracy twórczej aktywizujemy mózg, uruchamiamy wyobraźnię, ćwiczymy małą motorykę, mamy możliwość rozładowania negatywnych emocji. Dodatkowo, co warto podkreślić, nic tak dobrze nie zacieśnia więzi rodzinnych jak wspólna twórczość!

Podczas warsztatów Górnicka-Naszkiewicz zaproponowała przykłady odstresowujących czynności i ćwiczeń. Wspólnie z uczestnikami zrobiła też pracę plastyczną, którą rekomendowała do zajęć międzypokoleniowych. Wyjaśniła też, na czym polega wartość wszystkich czynności niezbędnych do zrealizowania pracy.

Przypomnijmy, że dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz aktywizuje osoby starsze w całej Polsce. Jest propagatorką rozwoju osobistego kobiet 50+ oraz pasjonatką integracji międzypokoleniowej. W czerwcu odbyła się promocja linii „Super Senior”, czyli jej książek z materiałami aktywizującymi. Wśród nich jest książka „Senior rozwija talent plastyczny”, gdzie autorka zamieściła najlepsze propozycje, które z powodzeniem stosuje w swojej codziennej pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi jako terapeuta zajęciowy, terapeuta ręki i nauczycielka plastyki.

Zobacz publikacje aktywizacyjne dla Seniorów tutaj.
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje