Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Malowanie to jego sposób na emeryturę

Leszek Antoszczyszyn to mieszkaniec Głubczyc, który wolny czas przeznacza na rozwijanie twórczości plastycznej. Spod jego pędzla wychodzą płótna malowane jego indywidualną techniką.
 
Pan Leszek to osoba aktywna w głubczyckim środowisku. Pomimo tego, zawsze znajduje czas na rozwijanie swojej pasji. Maluje od dziecka – to jego sposób na oderwanie się od kłopotów i trosk dnia codziennego, ale też recepta na dobry nastrój i wyciszenie emocji. Chętnie wystawia swoje dzieła, a kiedy o nich rozmawia – pojawia się błysk w oku. Od razu widać, że robi to, co kocha.
– Jestem teraz na emeryturze i mam mnóstwo czasu, by poświęcić się malowaniu – mówi z uśmiechem Leszek Antoszczyszyn. – Planowałem w Grobnikach stworzyć taką pracownię, takie miejsce spotkań, ale póki co nie mam ku temu warunków – dodaje.

sUPER SENIOR AKTYWIZACJA SENIORÓW

Wśród jego obrazów można znaleźć wspaniałe krajobrazy, abstrakcje oraz motywy mitologiczne i zwierzęta, szczególnie konie arabskie i psy. Dużą część jego galerii zajmują dzieła nawiązujące do ważnych wydarzeń i miejsc związanych z historią Polski: znajdziemy m.in. obraz „Chocim” ukazujący pole bitwy pod tą twierdzą, „Złote miasto Lwów” pełne nostalgii i ekspresji czy „Kamieniec Podolski” roztaczający wspaniałe widoki. Artysta swój patriotyzm wyraża także na poziomie lokalnym, chętnie inspirując się swoją „małą ojczyzną”. Głubczyckie motywy często wychodzą spod jego pędzla i również naznaczone są dużym ładunkiem emocjonalnym. Zachwyca dynamika i ekspresja kolorów oraz sugestywność wizji plastycznej. Na szczególną uwagę w twórczości zasługują portrety kobiet. Technika malowania tuszem chińskim i akrylami, połączona z wprawną ręką i dużym wyczuciem stylu sprawiają, że doskonale udaje mu się oddać delikatność i sensualność płci pięknej.

Super Senior aktywizacja seniorów

Super Senior aktywizacja seniorów

– Malowanie to moja pasja, ale niejedyna – uchyla rąbka tajemnicy Leszek Antoszczyszyn. – Jestem też początkującym pszczelarzem, więc na emeryturze mam mnóstwo zajęć, które lubię – cieszy się rodzimy artysta.
Warto dodać, że obrazy Leszka Antoszczyszyna były wystawiane m.in. w Teatrze Starym w Krakowie i w gabinetach wielu polskich i zagranicznych urzędów. Talent i pasja pozwoliły mu zatem nie tylko wyrazić siebie, ale również podtrzymywać pamięć o ważnych wydarzeniach i miejscach naszej „małej” i „wielkiej” ojczyzny.

Super Senior aktywizacja seniorów
 

 
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Startuje...
1 gru 2022
Dzień Seniora...
27 lis 2022
Część kobiet...
24 lis 2022
Mała rzecz, a...
24 lis 2022
„Jesteśmy...
17 lis 2022Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2022

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje