Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Projekt Senior. Akcja społeczna aktywizująca osoby starsze CityFit

2 stycznia 2023 ruszył „Projekt Senior” w sieci klubów fitness CityFit. Osoby w wieku 70+ mogą korzystać z usług sieci za darmo. Celem akcji jest poprawa zdrowia fizycznego osób starszych i włączenie społeczne seniorów – zwłaszcza samotnych.

 
Projekt Senior to odpowiedź na społeczne problemy takie jak: wykluczenie, pogarszający się stan zdrowia osób starszych, bierność i samotność.

– Chcemy zachęcić osoby starsze do aktywności, nie tylko fizycznej, ale po prostu do aktywnego spędzania czasu – mówi członek zarządu CityFit, Łukasz Gądek. – Seniorzy powinni uczestniczyć w życiu społecznym jak najdłużej! To przecież nasi rodzice, dziadkowie i bliscy, na których nam zależy. Oby jak najdłużej cieszyli się dobrym zdrowiem, czuli się potrzebni i szczęśliwi!

Aktywizacja seniorów
 
W ramach projektu osoby w wieku 70+ korzystają z usług CityFit zupełnie za darmo. Do dyspozycji mają dwadzieścia cztery kluby w całej Polsce, które oferują zajęcia grupowe, strefy relaksu, nielimitowany dostęp do filtrowanej wody, dedykowane plany ćwiczeń, profesjonalny i bezpieczny sprzęt, pełne wsparcie managerów klubów i gym asystentów.
 
Akcja obejmuje wszystkie osoby urodzone w roku 1953 i starsze. Otrzymają one specjalny kod rabatowy 100% na karnet elastyczny w aplikacji CityFit. Jeśli senior nie posiada smartfona przystosowanego do posiadania aplikacji, jest wpuszczany do klubu bez konieczności skanowania kodu QR.
 

W ramach projektu wyodrębniono dla Seniorów specjalne godziny (10:00 - 14:00), w których będzie zapewnione dodatkowe wsparcie. Gym asystent wprowadzi starszą osobę do klubu, wyjaśni zasady bezpiecznego korzystania z siłowni oraz przeprowadzi pierwsze zajęcia sportowe. Celem zajęć będzie przedstawienie prostych ćwiczeń dopasowanych do możliwości seniora – aktywność fizyczna nie musi być przerzucaniem ciężkich sztang i utratą tchu na bieżni. Zajęcia dedykowane osobom starszym to przede wszystkim relaks, delikatny ruch i wspólne spędzanie czasu.

Aktywizacja seniorów
 
Oprócz aktywności fizycznej projekt zakłada także podniesienie poziomy wiedzy społeczeństwa na temat sprawności fizycznej, zdrowia, kondycji psychicznej oraz wyzwań stojących przed seniorami. Dlatego warto zaglądać na blog, media społecznościowe czy YouTube.  
 
W imieniu organizatorów akcji zapraszam do współpracy kluby seniora, domy kultury, Uniwersytety Trzeciego Wieku i wszelkie inne instytucje organizujące zajęcia prowadzone z myślą o seniorach.
 
Więcej informacji na temat projektu znajdziesz na stronie
CityFit.
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje