Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Przyszła pora na Dzień Seniora!

20 listopada w Bogdanowicach odbył się Dzień Seniora obfitujący w wiele atrakcji.

 
Członkowie Klubu Seniora w Bogdanowicach swoje święto postanowili spędzić przy wspólnym poczęstunku i na parkiecie. Nie mogło zabraknąć jednak występów artystycznych, na które żywo reagowała publiczność. Ze swoimi autorskimi wierszami wystąpili Ryszard Kozik i Halina Antoszczyszyn, a Józef Paliga rozśmieszał wszystkich dowcipami o seniorach. Serca widzów skradł także Kabaret z „Warszawy”. Humorystyczna scenka tańca babć z dziadkiem pokazała, że członkowie klubu mają do siebie duży dystans i potrafią śmiać się z własnych słabości.

aktywizacja seniorów

aktywizacja seniorów

aktywizacja seniorów

aktywizacja seniorów Super Senior

– Klub Seniora 60+ działa w Bogdanowicach od dwóch lat i zorganizował już wiele imprez, m.in. Tłusty Czwartek i Święto Pieczonego Ziemniaka – wyjaśnia kierująca klubem Krystyna Ziółkowska. – Jesteśmy organizacją nieformalną działającą przy wsparciu Caritas, ale planujemy założyć stowarzyszenie – dodaje.

Na Dzień Seniora zostali zaproszeni goście wspierający klub – Stanisław Zapotoczny, sołtys Bogdanowic, Zuzanna Zapotoczna, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bogdanowicach, Liliana Dąbrowa, kierownik Domu Dziennego Pobytu w Głubczycach i dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz promująca rozwój osobisty osób dojrzałych i starszych w całej Polsce. Z życzeniami dla Seniorów w dniu ich święta przybyła także Wioletta Masłowska, nauczycielka ze szkoły w Bogdanowicach, która w imieniu przedszkolaków przekazała kosz z herbatami zbieranymi podczas akcji „Herbatka dla Seniora na jesienne wieczory”.

aktywizacja seniorów Super Senior

– Jesień życia nie musi być szara, ponura i smutna jak ta pora roku – mówi Zuzannna Zapotoczna, która dwa lata temu wraz z Bogusławą Biegus zainicjowała działania senioralne w ramach programu Senior Caritas Polska. – Jesień życia może być wesoła i aktywna oraz przede wszystkim spontaniczna – podkreśla przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bogdanowicach.

aktywizacja seniorów Super Senior

Warto dodać, że od października tego roku seniorzy mieszkający w Bogdanowicach spotykają się na zajęciach aktywizacyjnych z Katarzyną Dańczuk, terapeutą zajęciowym. W każdą środę kreatywnie spędzają czas, realizując projekt z Budżetu Obywatelskiego pn. „Aktywizacja Seniorów na wsi”.
– Seniorzy z  Bogdanowic są rewelacyjni, chętnie biorą udział w różnego typu zajęciach – ocenia Katarzyna Dańczuk, prowadząca zajęcia aktywizacyjne. – Przychodzą, żeby się spotkać, porozmawiać, nauczyć nowych rzeczy. Są bardzo zaangażowani! – dodaje z uśmiechem animatorka.

aktywizacja seniorów Super Senior

Pomysłów na kolejne aktywności seniorom nie brakuje. Już myślą o przygotowaniu upominków dla osób sędziwych i samotnych. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, chcą umilić im swoimi odwiedzinami świąteczny czas.
 
BGN


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje