Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Rodzinne Warsztaty Zdrowego Odżywiania

24 lipca Koło Gospodyń Wiejskich w Bogdanowicach zorganizowało spotkanie dotyczące zdrowego żywienia w każdym wieku.
 
O tym, że odżywianie ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, nie trzeba nikogo przekonywać. Okazuje się jednak, że popełniamy na co dzień wiele dietetycznych błędów. Podczas niedzielnego spotkania Joanna Józefowicz-Bryja, dietetyk i technolog żywienia tłumaczyła, jak wyglądają etapy żywieniowe w życiu człowieka i czym jest piramida zdrowego żywienia. Podpowiadała też, jak łatwo stosować się do zaleceń Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, komponując talerz z posiłkiem.

– My, jako kobiety, przenosimy wiedzę żywieniową, ale nie zawsze w praktyce potrafimy to przekazać i stosować – podkreślała Joanna Józefowicz-Bryja, dietetyk i technolog żywienia podczas prelekcji. – Najlepiej, aby nasze posiłki były zdrowe, szybkie w przygotowaniu i zrobione z tego, co jest dostępne.

aktywizacja seniorów

aktywizacja seniorów

Po części wykładowej uczestnicy przenieśli się do kuchni. Tu odbywały się warsztaty, podczas których zrobiono pastę hummus z ciecierzycy oraz przepyszne, lekkie sałatki. Na koniec uczestnicy spotkania kosztowali przygotowanych przez siebie potraw. Na własnej skórze przekonali się, że zdrowe odżywianie jest nie tylko naszą powinnością, ale może też być dobrą zabawą i okazją do spotkań przy stole.
 aktywizacja seniorów

aktywizacja seniorów


aktywizacja seniorów
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje