Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Roztańczeni Seniorzy z pasją

W ramach cyklu "Seniorzy z pasją" przedstawiamy uczestników Szkoły Tańca dla Seniorów, którzy uwielbają wspólne zajęcia ruchowe.  


Szkoła Tańca dla Seniorów działa przy Bielskim Centrum Kultury od lutego 2020 roku. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby powyżej 60 roku życia. Tańczą solo i w parach, tańce klasyczne, rockandrolla i współczesną muzykę pop. Łącznie w zajęcich Szkoły Tańca dla Seniorów bierze udział około 70 osób. Zwykle w sali treningowej spotyka się na jednej lekcji ok. 15 osób.

Wszystkie lekcje prowadzi doświadczona instruktorka i tancerka tańca towarzyskiego oraz tańców karaibskich (salsa, bachata, zouk brazylijski) Kamila Klimont.
 - Można traktować te zajęcia jako gimnastykę ogólną, a nawet rehabilitację - mówi Kamila Klimont - zajęcia są prowadzone w bezpieczny sposób, bez nadwerężania partii mięśniowych. Można poruszać się do dobrej muzyki i poprawić sobie nastrój.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki  i piątki w godz. 10-14 (prosimy o sprawdzenie u instruktorki dokładnego harmonogramu i rodzaju zajęć).

Zajęcia solo to:
- latino solo, czyli tańce latynoamerykańskie np. Salsa, bachata, cha cha, rumba,
- tańce użytkowe solo np. Macarena, lambada, rock and roll i inne, tańczone do popularnych utworów muzycznych.

Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia dla par:
- taniec towarzyski - m.in. walc, cha cha, walczyk, rumba,
- tańce użytkowe w parach np. dwa na jeden, Belgijka, disco samba.
 
Serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z tańcem. Zapisy pod numerem telefonu 338281651 lub osobiście w biurze Domu Tańca przy BCK codziennie między 9 a 14. 
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Startuje...
1 gru 2022
Dzień Seniora...
27 lis 2022
Część kobiet...
24 lis 2022
Mała rzecz, a...
24 lis 2022
„Jesteśmy...
17 lis 2022Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2022

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje