Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Rusza Akademia Super Seniora! Dołącz do naszych warsztatów!

Już 1 kwietnia startuje Akademia Super Seniora. To przedsięwzięcie skierowane do osób pracujących w środowisku senioralnym, jak również do samych seniorów. Dzięki warsztatom i kursom będą mogli oni podnieść swoje kompetencje, zdobyć pożądane umiejętności i rozwijać się w każdym wieku.

 

Praca z seniorami staje się łatwiejsza

Super Senior to marka, która już na dobre wpisała się promowanie pozytywnego spojrzenia na starość. Hasło, które głosi Barbara Górnicka-Naszkiewicz stało się już niemal sztandarem myślenia o późnej dorosłości. "W każdym wieku możesz być super" - codziennie motywuje nie tylko osoby starsze, ale i całe środowisko senioralne, które ma największy wpływ na to, jak wygląda sytuacja seniorów w społeczeństwie. Wydane publikacje aktywizacyjne pokazały, że nawet osoby mocno ograniczone zdrowotnie i ruchowo mają szansę rozwijać się twórczo, a dzięki temu wpłynąć znacząco na swój dobrostan.  Dla animatorów, terapeutów i opiekunów są one nieocenioną pomocą w codziennej pracy. Teraz przyszedł czas na wspieranie kompetencji i umiejętności, dlatego została powołana do życia Akademia Super Seniora. 
 

Akademia Super Seniora - certyfikowane warsztaty i kursy w zasięgu ręki!

Starzenie się społeczeństwa sprawia, że wciąż poszukuje się nowych sposobów podnoszenia jakości życia osób starszych. Nikt nie ma wątpliwości, że zadanie to stoi przed kadrą, dlatego to właśnie ją należy zaopatrzyć w odpowiednie kompetencje. Akademia Super Seniora to inicjatywa, która oferuje szeroki zakres certyfikowanych warsztatów i kursów dla osób pracujących z seniorami i samych seniorów. Dzięki temu całe środowisko senioralne będzie mogło podnosić swoje umiejętności w różnych obszarach. Głównym celem Akademii jest wsparcie osób starszych i kadry w umacnianiu ich samodzielności i rozwoju osobistego. 
 

Wiedza, praktyka, wdrożenie – najlepsza droga do zastosowania wiedzy w swoim środowisku

Szczególną uwagę zwracamy na potrzeby osób pracujących z seniorami, dlatego oprócz wiedzy, będziemy kładli nacisk na umiejętności praktyczne. Wspólne rozwiązywanie problemów, dyskusje, warsztaty to jedyna droga do aktywnego kształcenia się. Na tym jednak nie koniec. W Akademii Super Seniora będziemy pracować na przykładach z życia wziętych, zajrzymy do różnych organizacji. Wszystko po to, by finalnie wiedza i umiejętności były jak najskuteczniej wdrożone. 

 Najbliższe warsztaty Akademii Super Seniora:
Warsztaty dziennikarskie dla przedstawicieli organizacji i instytucji senioralnych. Kliknij w baner, by dowiedzieć się więcej.

Akademia Super Seniora

 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Życie jak...
22 maj 2023
Takiej...
20 maj 2023
#SeniorkiPiszą:...
19 maj 2023
#DobrePraktyki:...
17 maj 2023
Opieka nad...
15 maj 2023

Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, publicystka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content marketing. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych.

 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje