Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Śpiewom i tańcom nie było końca! Noc Świętojańska w Klubie Seniora Azalia

18 czerwca członkowie Klubu Seniora Azalia z Bogdanowic postanowili wrócić do tradycji Nocy Świętojańskiej. Bawili się przy tym doskonale!
 
Słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca przypada dokładnie 21 czerwca, ale bogdanowiccy seniorzy postanowili skorzystać z uroków słonecznego weekendu i zrobić je kilka dni wcześniej. Najkrótszą noc w roku chcieli spędzić we własnym gronie. Panowie zadbali o ognisko, a Panie przygotowały przekąski na biesiadny stół. Kiedy wszystko było już gotowe, Seniorki ubrały na głowy własnoręcznie uplecione wianki z kwiatów i polnych ziół. Tradycji stało się zadość!

Senior artykuł silver content

Senior artykuł silver content

Senior artykuł silver content

Na początek przywołano historię Nocy Świętojańskiej. Seniorzy zgodnie stwierdzili, że nie Walentynki, a właśnie Noc Świętojańska była w polskiej kulturze świętem miłości. Niestety, młodsze pokolenia przyjęły bezwiednie trendy popkultury, dlatego tego typu powroty do słowiańskich korzeni szczególnie cieszą. Dzięki takim działaniom dawne tradycje mają szansę przetrwać.


– Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zaprosimy na Noc Świętojańską wszystkie pokolenia – mówi Krystyna Ziółkowska, kierująca Klubem Seniora Azalia. – Byłoby wspaniale, gdybyśmy byli razem!

Senior artykuł silver content

Nie byłoby Nocy Świętojańskiej bez ogniska. Najpierw pieczono na nim kiełbaski, później przyszła pora na tańce w kręgu. Wspólnym śpiewom, rozmowom i żartom nie było końca!Senior artykuł silver content

Senior artykuł silver content 

Artykuł powstał w ramach ogólnopolskiego cyklu „Seniorzy z pasją” realizowanego przez Barbarę Górnicką-Naszkiewicz, red. naczelną „Super Seniora”.
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje