Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Srebrne matki łapią okazję!

Maj to miesiąc świętowania Dnia Matki. Miesiąc, bo już od kilku tygodni w mediach pojawiają się reklamy rozwiewające odwieczny problem maluczkich: jaki prezent kupić z tej okazji?

Jedni twierdzą, że najlepszy będzie luksusowy kosmetyk, drudzy prężą się, by zaproponować drogą biżuterię. Jeszcze inni chcą sprzedać ekskluzywny wyjazd do SPA. Pomysł goni pomysł.
Przyglądam się bacznie, gdzie w tym marketingowej gonitwie jest miejsce matki, szczególnie tej w wieku dojrzałym i starszym.

Widzę ją. Siedzi dumnie w zastygłej pozie matrony. U boku (!) swej córki celebrytki ma swoje pięć minut. Wreszcie wyszła z cienia, ale czy aby na pewno? Nawet w swoje święto jest na drugim planie…

A jednak jest się z czego cieszyć – tak srebrne pokolenie łapie okazję. Kobieta 60+ nieczęsto występuje w reklamie. Kiedy to robi, musi oczywiście grać rolę mamy i babci. Obowiązkowo!

Pytam więc głośno: kiedy zaistnieje jako bohaterka pierwszoplanowa? Nie jako „dodatek do”, ale jako „autonomiczne ja”…

Pocieszam się, że takie przekazy też istnieją. Rzadki to widok – dla mnie stanowczo za rzadki! Myślę zatem, że w takiej sytuacji najlepszym prezentem byłoby oddanie matkom/babciom ich kobiecości. I tego sobie życzmy na co dzień – nie tylko w Dzień Matki.

dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, red. naczelna "Super Seniora",
dziennikarka, publicystka, spec. silver content


---

Felieton powstał w ramach akcji „Senior to (nie)brzmi dumnie. Głos w dyskusji o stereotypach, ageizmie i wyzwaniach starzejącego się społeczeństwa” prowadzonej przez dr Barbarę Górnicką-Naszkiewicz

senior to nie brzmi dumnie, super senior


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje