Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Świąteczne szablony + przepis na sensoryczny śnieg bez chemii!

Z myślą o przedświątecznym zamieszaniu przygotowałam kilka gotowych szablonów, które można wykorzystać do zajęć kreatywnych. Możesz je pobrać za darmo i zaproponować Seniorom różne ćwiczenia, np.:
  • kolorowanie wianka (akwarele, kredki)
  • wyklejanie plasteliną śniegowego bałwana
  • stworzenie witraża świątecznego - szablon anioła
  • bombka z kulek bibuły
Szablony pdf z do pobrania tutaj — kliknij na obrazek poniżej.

aktywizacja senioró

Dużą frajdę przyniesie również stworzenie sensorycznego śniegu. Jego wyrabianie, a później lepienie doskonale pobudza mięśnie ręki. Do jego wykonania potrzebne są tylko 3 składniki:
  • 2 szklanki mąki ziemniaczanej
  • łyżka sody oczyszczonej
  • olej roślinny

aktywizacja seniorów szablony

aktywizacja seniorów

Przygotowanie: Mąkę mieszamy z sodą i powoli wlewamy olej. Eksperymentujmy z konsystencją: im więcej oleju wlejemy, tym konsystencja śniegu będzie bardziej zbita. Nie wlejmy jednak za dużo, aby śnieg nie był zbyt lepki. Zawsze można bez problemu dosypać więcej mąki. Taki śnieg zachowuje swoją konsystencję przez kilka dni, nie ma potrzeby też przechowywać go w lodówce.


Zatem do dzieła!

Super Senior

O autorce
Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, terapeuta zajęciowy, nauczycielka plastyki, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, animatorów i terapeutów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Jako redaktor naczelna miesięcznika Super Senior i bloga o tym samym tytule zainicjowała wiele akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”. 

 << Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Startuje...
1 gru 2022
Dzień Seniora...
27 lis 2022
Część kobiet...
24 lis 2022
Mała rzecz, a...
24 lis 2022
„Jesteśmy...
17 lis 2022Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2022

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje