Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

To był wyjątkowy plener malarski

10 września odbył się w Głubczycach Międzypokoleniowy Plener Malarski.
 
Organizatorem pleneru było Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Aktywni” i redakcja miesięcznika „Super Senior”. Swoją obecnością zaszczycili uczestników Stefania Kostyk, artystka malarka, uczestniczka ponad 40 plenerów ogólnopolskich i międzynarodowych oraz Katarzyna Górnicka, dekorator, florysta, plastyk i terapeuta zajęciowy.
 
Super Senior

Tematem przewodnim była woda, więc wszyscy zainteresowani zgromadzili się nad Łabędzim Stawem w Głubczycach. Wydarzenie bowiem było częścią dużego projektu profilaktyczno-społecznego „Na zdrowie!”, którego pierwsza odsłona ma zwracać uwagę na ogromną rolę wody w naszym życiu. Podczas pleneru zatem propagowano picie tego życiodajnego napoju i spędzanie wolnego czasu nad wodą. Szybko okazało się, że wspólne malowanie przyniosło mnóstwo radości nie tylko dzieciom.
 Super Senior

Wszyscy uczestnicy mieli zapewnione sztalugi, a dzięki wsparciu firmy Top Farms Głubczyce także całą gamę przyborów malarskich i farb. Na koniec Marcin Grabuńczyk, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej Aktywni wręczył najmłodszym pamiątkowe dyplomy, a Barbara Górnicka-Naszkiewicz, redaktor naczelna "Super Seniora" ofiarowała najstarszym uczestnikom pleneru książki „Senior rozwija talent plastyczny”, by – zainspirowani warsztatami – mogli się dalej rozwijać.

Super Senior

Warto wspomnieć, że wszystkie sztalugi, na których malowano, pochodziły z projektu „Seniorzy z pasją” organizowanego przez ogólnopolski blog „Super Senior”. Wykonał je własnoręcznie pan Józef, emeryt z naszego powiatu i bezpłatnie przekazał – za pośrednictwem redakcji – na potrzeby innych osób utalentowanych. Kilka sztalug trafiło do seniorów pozostających ze względów zdrowotnych w domach, a 10 sztuk zostało przeznaczonych na tego typu warsztaty.
 
I właśnie obecność sztalug wykonanych z sercem i ofiarowanych bezpłatnie z myślą o rozwoju lokalnej społeczności sprawiła, że plener był wyjątkowy. To nadało mu ogromną wartość nie tylko artystyczną, ale też społeczną i międzypokoleniową.


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje