Blog

To niesamowita okazja, by wyjść z cienia

Teraz albo nigdy! Właśnie ruszył konkurs „SuperSTARSi. Seniorzy XXI wieku”. Jego celem jest pokazanie sylwetek aktywnych seniorów z województwa podlaskiego.

 
Dlaczego ludzie starsi wciąż są pokazywani jako dziadkowie przed telewizorem lub podczas zabawy z wnukami? Przecież drzemie w nich ogromny potencjał! Wiadomo, że w Polsce funkcjonuje wiele stereotypów dotyczących seniorów, ale przy okazji konkursu „SuperSTARSi. Seniorzy XXI wieku” ten o bierności na emeryturze zostanie obalony.

Warto pokazywać dobre praktyki i promować aktywne postawy. Do tego właśnie zaprasza Redakcja Podlaskiego Seniora i Stowarzyszenie Podlascy Seniorzy. Organizatorzy wychodzą z założenia, że niepotrzebnie ludzie starsi krępują się pokazywać w mediach, przecież ich działania są wspaniałe. Im więcej się o tym mówi, tym lepiej! Gdyby wszyscy seniorzy się wzajemnie inspirowali, świat byłby piękniejszy.

Na koniec trzeba dodać, że zgłoszenia mogą przesyłać nie tylko ludzie starsi, ale również ich rodziny i znajomi. To ośmieli z pewnością najbardziej skromnych, by wyjść z cienia.

Więcej informacji na portalu
Podlaski Senior
 


<< Wróć do poprzedniej strony

Sprawdź również

Polowanie na...
3 sie 2022
Kolorowanki dla...
31 lip 2022
„Rynek i my...
28 lip 2022
Rodzinne...
27 lip 2022
„Wydadzą owoc...
25 lip 2022Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpracakobieta po 60


podlaskisenior.pl


flexi.pl60plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2022

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje