Blog

Zapisz się do newslettera!

Jeden klik, a jako pierwszy poznasz wartościowe treści!


👉 Wsparcie i aktywizacja seniorów
👉Pomysły na zajęcia terapeutyczne i aktywizacyjne
👉Projekty i przedsięwzięcia podnoszące jakość życia osób starszych
 

Warsztaty międzypokoleniowe "Coś z niczego"

7 lipca odbyły się warsztaty „Coś z niczego” w ramach projektu „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”. Przeprowadziła je Katarzyna Górnicka, dekoratorka i florystka, właścicielka firmy WeseLOVEnia.

Ostatnie spotkanie z naszego cyklu przyniosło mnóstwo inspiracji uczestnikom. Na początku Katarzyna Górnicka, prowadząca spotkanie zainicjowała dyskusję dotyczącą wykorzystania materiałów codziennych i ogólnodostępnych w twórczości plastycznej. Okazało się, że uczestnicy chętnie korzystają z materiałów do recyklingu, ale już mniej z darów natury. Dlatego też dekoratorka zaproponowała dwie prace inspirowane tym, co mamy pod ręką.
 
weselovenia bogdanowice

Pierwszą z nich był lampion zrobiony ze zwykłego słoika oraz drobnych gałązek, sznurka jutowego i suszek. Ten rustykalny gadżet bardzo przypadł do gustu szczególnie paniom, które cenią sobie kontakt z naturą. Drugą pracą wykonaną z uczestnikami był wazon w stylu glamour stworzony wyłącznie z pręcików szyszki przyklejanych do słoika, a następnie pomalowanych złotym sprayem. Efekt tej prostej pracy był dla wszystkich zaskakujący i już zasugerowano kontynuację spotkań „Coś z niczego”.
 


Florystka zakończyła spotkanie niespodzianką – do zrobionego wazonu na oczach widzów przygotowała bukiet z traw i kwiatów zebranych na łące kwietnej. Krok po kroku można więc było poznać tajniki pracy dekoracyjnej, ale też i florystycznej.


<< Wróć do poprzedniej strony

Popularne tagi

Sprawdź również

Terapia...
1 kwi 2023
Aktywność po...
24 mar 2023
„Skoro nie...
23 mar 2023
Rusza Akademia...
21 mar 2023
7 błędów w...
20 mar 2023Poznaj autorkę bloga

Dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, autorka książek aktywizacyjnych dla seniorów, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Redaktor naczelna miesięcznika i bloga Super Senior oraz kobietapo60.pl. Stale współpracuje z wieloma mediami senioralnymi w Polsce jako specjalista silver content. Jest również inicjatorką wielu akcji społecznych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, których celem jest dostrzeżenie i rozwijanie potencjału osób starszych, m.in. „Seniorzy z pasją”, „Podziel się książką z seniorem”, „Na zdrowie!”, „Hobby 50+”, „Aktywny Senior”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Kobiece historie mają moc”. Chętnie wspiera oraz opiniuje przedsięwzięcia kierowane do osób starszych i tworzone przez nich samych, nadając im patronat medialny oraz nagłaśniając działania senioralne na łamach polskich mediów.
 

Zobacz publikacje aktywizacyjne


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior
 


Współpraca


domyseniora.plflexi.pl

podlaskisenior.pl


Senior Lux sklep seniorlux.pl

kobieta po 6060plus.pl
50ok.plkobieta50plus.pl 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2023

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje