Blog

Warsztaty międzypokoleniowe "Coś z niczego"

7 lipca odbyły się warsztaty „Coś z niczego” w ramach projektu „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”. Przeprowadziła je Katarzyna Górnicka, dekoratorka i florystka, właścicielka firmy WeseLOVEnia.

Ostatnie spotkanie z naszego cyklu przyniosło mnóstwo inspiracji uczestnikom. Na początku Katarzyna Górnicka, prowadząca spotkanie zainicjowała dyskusję dotyczącą wykorzystania materiałów codziennych i ogólnodostępnych w twórczości plastycznej. Okazało się, że uczestnicy chętnie korzystają z materiałów do recyklingu, ale już mniej z darów natury. Dlatego też dekoratorka zaproponowała dwie prace inspirowane tym, co mamy pod ręką.
 
weselovenia bogdanowice

Pierwszą z nich był lampion zrobiony ze zwykłego słoika oraz drobnych gałązek, sznurka jutowego i suszek. Ten rustykalny gadżet bardzo przypadł do gustu szczególnie paniom, które cenią sobie kontakt z naturą. Drugą pracą wykonaną z uczestnikami był wazon w stylu glamour stworzony wyłącznie z pręcików szyszki przyklejanych do słoika, a następnie pomalowanych złotym sprayem. Efekt tej prostej pracy był dla wszystkich zaskakujący i już zasugerowano kontynuację spotkań „Coś z niczego”.
 


Florystka zakończyła spotkanie niespodzianką – do zrobionego wazonu na oczach widzów przygotowała bukiet z traw i kwiatów zebranych na łące kwietnej. Krok po kroku można więc było poznać tajniki pracy dekoracyjnej, ale też i florystycznej.


<< Wróć do poprzedniej strony

Sprawdź również

Zajęcia...
22 lis 2021
Przyszła pora...
21 lis 2021
Przedszkolaki...
20 lis 2021
Skorzystaj z...
13 lis 2021
Nie daj się...
12 lis 2021O mnie

Nazywam się dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz i moją pasją jest aktywizacja osób starszych. Jestem redaktorem naczelnym miesięcznika i bloga Super Senior, terapeutą zajęciowym, animatorem kultury oraz autorką publikacji ćwiczeniowych do rozwoju osobistego na emeryturze. 
 

Zobacz moje książki


łamigłówki dla seniorów


hobby seniora

mandala seniora


spostrzegawczość senior

Wszelkie prawa zastrzeżone 2021

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje